Vzkazy

6.6. Třídní schůzky
Vážení rodiče, přijměte pozvání k setkání se s učiteli vašich dětí ve čtvrtek 6. června 2019 od 17.00 hodin.
Žáci naší třídy pro vás na úvod připravili 2 písničky na flétnu, proto prosím, vezměte také děti s sebou.

22.5. Foto
Ve středu 22. května se budeme fotit. Společné foto celé třídy – 30,- Kč Jednotlivce – 3x20,- Kč = 60,- Kč Skupinka – po 20,- Kč Pokud se děti budou fotit ve skupince, musí o tom vědět i jejich kamarádi, se kterými se budou fotit a musí je mít napsané v Žákovské knížce Peníze posílat nemusíte, odečtu je z třídního fondu.

4.4. Hovorové hodiny
Ve čtvrtek jsou hovorové hodiny.
Využijte rezervační systém a nebudete muset čekat ve frontě.
Více v tomto odkazu: rezervace

V pondělí 1. 4. si děti, které neúčinkují na koncetu, vezmou také prvouku.

V úterý 12.března odpadá kroužek ANGLICKÝ JAZYK.
Nahrazen bude v úterý 4. června od 14. do 15.hod..

25.1. Výukový program Pekaři
V pátek jdeme na výukový program Pekaři na Lysku (Nový Lískovec). Sraz v 7:30 před školou. S sebou šalinkartu, přezůvky, svačinu, pití. Učení není třeba. Návrat na konec vyučování dle rozvrhu.

Kroužky na 2. pololetí
Prosím, nezapomeňte platit kroužky na 2. pololetí. Není třeba se znovu přihlašovat, stačí odeslat platbu. Pokud by někdo chtěl práci v kroužku ukončit, prosím, napište. Přihlásit se můžete i na jiné kroužky, pokud mají volnou kapacitu.

25.1. Secvičování flétna
V pátek je secvičování pro flétnisty k jarnímu koncertu. Týká se dětí z kroužku flétny. Probíhat bude 14.45 - 17.45 ve škole v hudebně. Družinové děti vyzvedneme v 15:00 po vycházce. Nezapomeňte si hlídat další termíny. Najdete je zde.

29.1. Konec plavání
Příští týden ještě bude poslední plavání.

Perličky ze třídy
Občas se ve škole zasmějeme, zasmějte se s námi také. Všechny výroky a zápisy jsou opravdové, jména jsou smyšlená.

Rodina
Šimon: "Paní učitelko, mohla byste mi vysvětlit rozdíl mezi synonymy a slovy souřadnými?"
Paní učitelka: "Dobře, synonyma jsou slova se stejným významem a slova souřadná jsou třeba maminka, tatínek, babička,..."
Jonáš: "To není pravda, tatínek je nadazený. Je to hlava rodiny!"
Paní učitelka: "No počkej, přeci jsme si rovni. V rodině mají všichni členové stejné postavení."
Jonáš: "No to teda ne!"
Paní učitelka: "No a co kdyby byla hlava rodiny někde maminka?"
Jonáš: "No, to leda, že by tatínek umřel."

Příměstský tábor
PU: "Děti, o prázdninách bude příměstský tábor Sestra v akci. Je to o zpěvačce, která se ukrývala v klášteře mezi jeptiškami."
Anastázie: Paní učitelko, já bych tedy nemohla být jeptiška."
PU: "Pročpak ne?"
Anastázie: "Protože bych si furt musela kupovat černé kalhotky a podprsenku."

10.1. Třídní schůzky
Vážení rodiče, přijměte pozvání k setkání se s učiteli vašich dětí ve čtvrtek 10. ledna 2019 od 17.00 hodin.

V úterý 11.prosince odpadá kroužek ANGLICKÝ JAZYK.
Nahrazen bude ve středu 12. prosince od 14. do 15.hod.

Hovorové hodiny 22.11. Ve čtvrtek budou hovorové hodiny. Vzhledem k frontě na těch minulých, rozhodla jsem se tentokrát vytvořit v nich trochu systém.
1) Tentokrát můžete využít přihlašovací formulář a zapsat si čas návštěvy, abyste nemuseli čekat dlouhou frontu. Probíhat bude vše následovně:
Formulář bude vyvěšen v době HH na dveřích učebny. Budete-li zapsaní na daný čas, klidně klepejte a vstupujte. Centrální čas bude na hodinách na chodbě. Bude-li otevřeno, vstupujte bez otálení. Bude-li zavřeno, je pravděpodobně obsazeno někým z nahlášených rodičů. Zdá se to malinko komplikované, ale věřím, že Vám to ušetří spoustu času.
2) Chci Vás poprosit, abyste počítali s 5 minutami na každé dítě. I tak hovorové hodiny vyjdou minimálně na 2 a půl hodiny.
Přihlašování na hovorové hodiny ZDE

19. 11. 2018 Využití jazykové učebny v AJ Sk

Vážení rodiče, díky nové učebně a softwaru k jeho obsluze můžete zcela dobrovolně s dětmi kontrolovat některé jejich výstupy z hodin.
Máte možnost v záložce Projekty-Jazyková učebna v odkazu pro žáky "zvenku" přihlásit se do SW SmartClass+ a po přihlášení jménem a heslem, které děti znají z přihlašování v učebně, se dostanete k některým úkolům, které jsme již udělali. Prosím vyzkoušejte si přístup a v případě problémů mě prosím kontaktujte. Děkuji. Stanislav Skřička

19.10. Výukový program Čarovné býlí
V pátek 19. 10. jdeme na výukový program na pracoviště Lipky - Rozmarýnek.
Sraz v 7:50 na konečné 69. Děti, které jdou ráno do družiny, vyzvedneme v 7:40 v družině a odvedeme na konečnou.
Program na Rozmarýnku probíhá 9:00 - 12.30. S sebou svačinu, přezůvky, oblečení ve kterém mohou děti pobývat venku. Program probíhá v případě rozumného počasí v zahradě.
Návrat ve 13.14 na Skalní, 13.25 ke škole. Na oběd půjdeme ihned po návratu do školy. ****

Třídní výlet 17. – 20. září

Místo: Jalový dvůr – www stránky Doprava: sraz: varianta 1 - 8:30 na konečné 69 (69, 8, vlak, bus) návrat: ve čtvrtek ve 14:27 na konečnou do Bosonoh (možnost družiny) Program: mimo našeho programu čeká děti program u zvířat v Ekodvoře, projížďky na koních a v kočáře. Cena: 2100,- (v ceně je zahrnuta doprava, 5x denně strava, program se zvířaty, drobný materiál k programu, pedagogický dozor, doprovodné vozidlo.) Částku prosím uhraďte na stejný účet jako plavání či kroužky. S sebou: Všechny věci budou sbalené do jednoho batohu. Věnujte prosím pozornost jeho výběru, děti budou 2 km šlapat i s batohem. Nemohou mít batoh s velikostí zad pro dospělého. Svačinu na cestu (nepřehánějte to s množstvím, oběd již budeme mít na místě teplý). Obuv – pevnou na sebe (mohou být i tenisky, ale pevné), s sebou holínky Oblečení vhodné do přírody (nehleďte na krásu, oslíkovi je to jedno) – kalhoty, tepláky, mikinu, větrovku, kraťasy, trička Pyžamo nebo jiné spací oblečení Spodní prádlo Hygienické potřeby Blok, tužka Baterka Pláštěnka, kšiltovka Láhev na vodu Přiměřené kapesné Pytlík na špinavé prádlo Nebrat velké nože, cenné věci, velké finanční částky, elektroniku a mobilní telefony!

Na sraz je nutno donést: Předepsané léky – v sáčku s přesným písemným popisem dávkování Dopisy???

Informativní schůzka 6. září 2018 3. třída

Třída – nová vychovatelka - Zdeňka Šrámková

  • Třídní asistentka, doučovatelka – Lenka Simandlová
  • Vyučující: Prv – Mgr. Dagmar Černíková, Aj a Vv – Petra Hájková, Aj – Mgr. Stanislav Skřička

Celoroční hra – Středověk, výukové programy o řemeslech, hra Osadníci z Katanu, úkoly navíc

Učebnice – nosit čítanku OBALENOU!!! a angličtinu (školní obal)

  • nenosit český jazyk, matematiku
  • ve škole zůstává prvouka

Pracovní sešity - Čj, M, Aj Malé sešity – český jazyk, čtení, matematika, slovníček, prvouka

  • ve škole zůstává geometrie - ve škole zůstává geometrie

Do pouzdra – krátké pravítko, pentelku (nebo dobře ořezanou tvrdou tužku)

Učivo 3. ročníku Čj – opakování 2. třídy , vyjmenovaná slova, slovní druhy, častěji také sloh. Čt – platí jako loni 1 knížka na dva měsíce + zápis do sešitu čtení. Nově budou děti značit čtení do úkolníčku na vloženou kartu. Počet stran denně + podpis rodičů (stačí 1x za týden). M – Do prosince opakování 2. třídy včetně geometrie, nově zaokrouhlování Aj – od 3. třídy budou děti používat také psanou formu, procvičovat budeme nadále i v ostatních předmětech

Doučování Děti s IVP – Lenka Simandlová Další nabídka školy – Hana Havránková, Marie Zvonková

Plavání Plavání je povinné pro všechny děti. Omluvit může pouze lékař. Prosím o uhrazení částky za autobus – 380,-Kč co nejdříve. Číslo účtu: 94 233 621 / 0100, variabilní symbol, který jste obdrželi na konci školního roku.

Kroužky Kroužky začínají v říjnu. Posun Flétny začátečníci na dřívější čas – po 15:15 – 16:00. Platba kroužků taktéž na stejné číslo účtu. Částky můžete i sloučit, ale nezapomeňte je rozepsat do zprávy pro příjemce.

Ve středu 12. 9. máme akci Atletika na hřišti. Děti přijdou ráno do školy ve sportovním oblečení, společně se přesuneme na hřiště, kde se zúčastníme několika atletických disciplín.
S sebou do školy si děti vezmou jen PS Čj a PS M, úkolníček a pouzdro. Nezapomeňte na dostatek pití.

Spolužáci Vašich dětí nosí do školy velmi pěkné knížky. Zde je několik z nich. OSOBNÍ KNIHA (s vjménem dítěte v příběhu) - odkaz https://knihy.abz.cz/obchod/osobni-kniha
POHÁDKOVÝ SLABIKÁŘ - velmi vhodné pro slabé čtenáře, v textu jsou zvýrazněny procvičované slabiky